 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC1206FR-072K2L)
Yageo RC1206FR-072K2L
PartNo:
RC1206FR-072K2L
Manufacturers: Yageo
Qty: 80000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 2.2K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:2.2 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:200 V