 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73B1JTTD472J)
KOA Speer RK73B1JTTD472J
PartNo:
RK73B1JTTD472J
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 402004
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/10watt 4.7Kohms 5%
RoHS:Details
Resistance:4.7 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V