 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73B2ATTD102J)
KOA Speer RK73B2ATTD102J
PartNo:
RK73B2ATTD102J
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 329858
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/8watt 1K OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:1 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:150 V