 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73B2ATTD121J)
KOA Speer RK73B2ATTD121J
PartNo:
RK73B2ATTD121J
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 96103
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/8watts 120ohms 5%
RoHS:Details
Resistance:120 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:150 V