 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73B2BTTD103J)
KOA Speer RK73B2BTTD103J
PartNo:
RK73B2BTTD103J
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 202143
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 10Kohms 5%
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:200 V