 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73H1ETTP1301F)
KOA Speer RK73H1ETTP1301F
PartNo:
RK73H1ETTP1301F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 93663
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/16watt 1.3Kohms 1%
RoHS:Details
Resistance:1.3 kOhms
Power Rating:63 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V