 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73H1ETTP2401F)
KOA Speer RK73H1ETTP2401F
PartNo:
RK73H1ETTP2401F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 76792
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 2.4K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:2.4 kOhms
Power Rating:63 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V