 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73H1ETTP2611F)
KOA Speer RK73H1ETTP2611F
PartNo:
RK73H1ETTP2611F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 89466
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/16watts 2.61Kohms
RoHS:Details
Resistance:2.61 kOhms
Power Rating:63 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V