 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73H1ETTP4R99F)
KOA Speer RK73H1ETTP4R99F
PartNo:
RK73H1ETTP4R99F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 95966
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/16W 4.99 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:4.99 Ohms
Power Rating:63 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V