 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73H1HTTC1000F)
KOA Speer RK73H1HTTC1000F
PartNo:
RK73H1HTTC1000F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 176324
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/20W 100 OHM 1% 200PPM
RoHS:Details
Resistance:100 Ohms
Power Rating:50 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:25 V