 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73H1HTTC1002F)
KOA Speer RK73H1HTTC1002F
PartNo:
RK73H1HTTC1002F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 169538
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 10K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:50 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:25 V