 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73H1JTTD1501F)
KOA Speer RK73H1JTTD1501F
PartNo:
RK73H1JTTD1501F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 218766
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/10watt 1.5Kohms 1%
RoHS:Details
Resistance:1.5 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V