 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73H1JTTD51R1F)
KOA Speer RK73H1JTTD51R1F
PartNo:
RK73H1JTTD51R1F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 116896
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/10watt 51.1ohms 1%
RoHS:Details
Resistance:51.1 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V