 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73H2ATTD1005F)
KOA Speer RK73H2ATTD1005F
PartNo:
RK73H2ATTD1005F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 93463
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/8watts 10Mohms 1%
RoHS:Details
Resistance:10 MOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:400 PPM / C
Voltage Rating:150 V