 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73H2ATTD2R00F)
KOA Speer RK73H2ATTD2R00F
PartNo:
RK73H2ATTD2R00F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 82933
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/8watts 2ohms 1%
RoHS:Details
Resistance:2 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:150 V