 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73H2ATTD49R9F)
KOA Speer RK73H2ATTD49R9F
PartNo:
RK73H2ATTD49R9F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 121450
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/8watts 49.9ohms 1%
RoHS:Details
Resistance:49.9 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:150 V