 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73H2ATTD60R4F)
KOA Speer RK73H2ATTD60R4F
PartNo:
RK73H2ATTD60R4F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 107339
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/8watts 60.4ohms 1%
RoHS:Details
Resistance:60.4 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:150 V