 All Product > Resistors > Chip Resistors > KOA Speer  (RK73H2BTTD5601F)
KOA Speer RK73H2BTTD5601F
PartNo:
RK73H2BTTD5601F
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 107338
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 5.6Kohms 1%
RoHS:Details
Resistance:5.6 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:200 V