 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (RW1S0CKR025DET)
Ohmite RW1S0CKR025DET
PartNo:
RW1S0CKR025DET
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 1watt .025ohm .5% SMD Wirewound
RoHS:Details
Resistance:0.025 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:0.50%