 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (RW1S0CKR050FET)
Ohmite RW1S0CKR050FET
PartNo:
RW1S0CKR050FET
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 1watt .05ohm 1% SMD Wirewound
RoHS:Details
Resistance:0.05 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:1%