 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (AC0603JR-074K7L)
Yageo AC0603JR-074K7L
PartNo:
AC0603JR-074K7L
Manufacturers: Yageo
Qty: 95000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/10W 4.7K ohm 5%
RoHS:Details
Resistance:4.7 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V