 All Product > Resistors > Film Resistors > Vishay / Dale  (CRCW040210K0JNED)
Vishay / Dale CRCW040210K0JNED
PartNo:
CRCW040210K0JNED
Manufacturers: Vishay / Dale
Qty: 261655
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/16watt 10Kohms 5%
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:63 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / K
Voltage Rating:50 V