 All Product > Resistors > Film Resistors > Vishay / Dale  (CRCW0603100KFKEA)
Vishay / Dale CRCW0603100KFKEA
PartNo:
CRCW0603100KFKEA
Manufacturers: Vishay / Dale
Qty: 639395
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/10watt 100Kohms 1%
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / K
Voltage Rating:75 V