 All Product > Resistors > Film Resistors > Vishay / Dale  (CRCW080510K0FKEA)
Vishay / Dale CRCW080510K0FKEA
PartNo:
CRCW080510K0FKEA
Manufacturers: Vishay / Dale
Qty: 645000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/8watt 10Kohms 1% 100ppm
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / K
Voltage Rating:150 V