 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERA-3AEB102V)
Panasonic ERA-3AEB102V
PartNo:
ERA-3AEB102V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 123551
Request Qty:
Description: Thin Film Resistors - SMD 0603 1/10W 1Kohms 0.1% 25ppm
RoHS:Details
Resistance:1 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:0.10%
Temperature Coefficient:25 PPM / C
Voltage Rating:150 V