 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-1GEF1001C)
Panasonic ERJ-1GEF1001C
PartNo:
ERJ-1GEF1001C
Manufacturers: Panasonic
Qty: 116950
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0201 1Kohms 1% Tolerance
RoHS:Details
Resistance:1 kOhms
Power Rating:50 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:25 V