 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-1GEJ103C)
Panasonic ERJ-1GEJ103C
PartNo:
ERJ-1GEJ103C
Manufacturers: Panasonic
Qty: 137255
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0201 10000ohms 5% Thick Film Resistor
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:50 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:25 V