 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-1GEJ510C)
Panasonic ERJ-1GEJ510C
PartNo:
ERJ-1GEJ510C
Manufacturers: Panasonic
Qty: 120000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0201 51ohms 5% Thick Film Resistor
RoHS:Details
Resistance:51 Ohms
Power Rating:50 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:300 PPM / C
Voltage Rating:25 V