 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-2GEJ103X)
Panasonic ERJ-2GEJ103X
PartNo:
ERJ-2GEJ103X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 506343
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 10Kohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:10 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V