 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-2GEJ511X)
Panasonic ERJ-2GEJ511X
PartNo:
ERJ-2GEJ511X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 121819
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 510ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:510 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V