 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-2RKF10R0X)
Panasonic ERJ-2RKF10R0X
PartNo:
ERJ-2RKF10R0X
Manufacturers: Panasonic
Qty: 127776
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0402 10.0ohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:10 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V