 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-3EKF2400V)
Panasonic ERJ-3EKF2400V
PartNo:
ERJ-3EKF2400V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 144258
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 240ohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:240 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:
Voltage Rating:75 V