 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-3EKF4751V)
Panasonic ERJ-3EKF4751V
PartNo:
ERJ-3EKF4751V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 198329
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 4.75Kohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:4.75 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:75 V