 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-3EKF75R0V)
Panasonic ERJ-3EKF75R0V
PartNo:
ERJ-3EKF75R0V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 202759
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 75.0ohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:75 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:75 V