 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ102V)
Panasonic ERJ-3GEYJ102V
PartNo:
ERJ-3GEYJ102V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 1057428
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 1Kohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:1 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:75 V