 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ272V)
Panasonic ERJ-3GEYJ272V
PartNo:
ERJ-3GEYJ272V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 147220
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 2.7Kohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:2.7 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:75 V