 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ2R7V)
Panasonic ERJ-3GEYJ2R7V
PartNo:
ERJ-3GEYJ2R7V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 123771
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 2.7ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:2.7 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:- 100 PPM / C, + 600 PPM / C
Voltage Rating:75 V