 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ473V)
Panasonic ERJ-3GEYJ473V
PartNo:
ERJ-3GEYJ473V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 295909
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 47Kohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:47 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:75 V