 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ561V)
Panasonic ERJ-3GEYJ561V
PartNo:
ERJ-3GEYJ561V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 150351
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 560ohms 5% Tolerance
RoHS:Details
Resistance:560 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:75 V