 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ6R8V)
Panasonic ERJ-3GEYJ6R8V
PartNo:
ERJ-3GEYJ6R8V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 134975
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 6.8ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:6.8 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:- 100 PPM / C, + 600 PPM / C
Voltage Rating:75 V