 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-3GEYJ755V)
Panasonic ERJ-3GEYJ755V
PartNo:
ERJ-3GEYJ755V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 148235
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0603 7.5Mohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:7.5 MOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:- 400 PPM / C, + 150 PPM / C
Voltage Rating:75 V