 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-6ENF2002V)
Panasonic ERJ-6ENF2002V
PartNo:
ERJ-6ENF2002V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 184033
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0805 20Kohms 1% Tol
RoHS:Details
Resistance:20 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:150 V