 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-6GEYJ221V)
Panasonic ERJ-6GEYJ221V
PartNo:
ERJ-6GEYJ221V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 117390
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0805 220ohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:220 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:150 V