 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-6GEYJ222V)
Panasonic ERJ-6GEYJ222V
PartNo:
ERJ-6GEYJ222V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 236816
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 0805 2.2Kohms 5% Tol
RoHS:Details
Resistance:2.2 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:150 V