 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-8ENF68R0V)
Panasonic ERJ-8ENF68R0V
PartNo:
ERJ-8ENF68R0V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 129366
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1206 68ohms 1% Tolerance
RoHS:Details
Resistance:68 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:
Voltage Rating:200 V