 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-8GEYJ1R8V)
Panasonic ERJ-8GEYJ1R8V
PartNo:
ERJ-8GEYJ1R8V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 206890
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1206 1.8ohms 5% Tolerance
RoHS:Details
Resistance:1.8 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:- 100 PPM / C, + 600 PPM / C
Voltage Rating:200 V