 All Product > Resistors > Film Resistors > Panasonic  (ERJ-8GEYJ472V)
Panasonic ERJ-8GEYJ472V
PartNo:
ERJ-8GEYJ472V
Manufacturers: Panasonic
Qty: 201163
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1206 4.7Kohms 5% Tolerance
RoHS:Details
Resistance:4.7 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:200 V