 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (HVC1206T1005JET)
Ohmite HVC1206T1005JET
PartNo:
HVC1206T1005JET
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/4W 10M ohm 5%
RoHS:Details
Resistance:10 MOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:600 V