 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (MC102521006JE)
Ohmite MC102521006JE
PartNo:
MC102521006JE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 948
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1.5watt 100M 5%
RoHS:Details
Resistance:100 MOhms
Power Rating:1.5 W
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:50 PPM / C
Voltage Rating:5 kV