Ohmite (MK1183FE-R52)
PartNo:
MK1183FE-R52
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole 1/4W 118K Ohm 1% 250 Volt
Details
Termination Style:
Axial
Resistance:
118 kOhms
Power Rating:
250 mW (1/4 W)
Tolerance:
0.01
Temperature Coefficient:
50 PPM / C
Voltage Rating:
250 V